Jitka Dytrychová, DiS.

profil web

Jsem registrovanou lektorkou jógy (R.Y.T. 200) u mezinárodní Aliance jógy (Yoga Alliance) a absolventkou kurzu pro učitele jógy III. třídy u České akademie jógy.

Jógu jsem začala praktikovat v roce 2011 pod vlivem setkání s australskou učitelkou učitelů Nicky Knoff a jejím nekompromisním, přesto moudrým a láskyplným přístupem k tradiční Hatha józe. Kromě své osobní praxe jsem se od té doby účastnila seminářů s dalšími učiteli, Jacinthou Mc Burney a Jankou Aksamitovou, v jejíž škole Hridaya Yoga Academy v australském Cairns jsem v roce 2016 absolvovala mezinárodní kurz pro učitele jógy.

Živoucí spiritualita vstoupila do mého života již o něco dříve díky úžasnému člověku, významné osobnosti transpersonální psychologie PhDr. Patricii Anzari, CSc. (www.patricieanzari.cz). Prvního programu osobního růstu jsem se v jejím centru v Rynarticích (České Švýcarsko) zúčastnila v roce 2005 a objevila tak nový rozměr svého příběhu. Dnes mám tu čest, že mohu s Patricií úzce spolupracovat v různých oblastech její činnosti. Na prožitkových programech působím v roli koterapeuta a dlouhodobě procházím individuálním výcvikem v její originální psychoterapeutické metodě aktivní egolýzy. Od roku 2015 zde také vedu cvičení jógy.

Mým cílem je provázet klienty jógovou praxí tak, aby se mohla stát přirozenou součástí jejich života a jejich pohledu na svět. Cesta vede skrze znovuobjevení dechu, obydlení vlastního těla a otevření srdce prostřednictvím jógy k odolnosti, odvaze a nezávislosti v naší každodennosti. Pojďme se stát společně těmi, koho je dobré potkat.


Milí přátelé, od října 2017 budete mít možnost vyzkoušet pravidelné čtvrteční a nedělní večerní lekce s Terezou Vojtěchovskou. 
S Terezou jsme se potkaly na podzim 2016, krátce po otevření studia, když přišla na doporučení na jednu z mých lekcí. Od té doby se vídáme pravidelně. Jsem tím poctěna a obdivuji nadšení a pokoru, s jakou neváhá přijít na kteroukoliv hodinu. Má mysl začátečníka, je velmi čestná, upřímná a ochotná ke službě. Tyto kvality z ní činí skvělého průvodce na cestě jógy.

Mgr. Tereza Vojtěchovská

TEREZA VJsem absolventkou akreditovaného kurzu pro učitele jógy v Yogacentru Jany Smažíkové, prvního ročníku kurzu Jóga a jógová terapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK a registrovanou lektorkou jógy (R.Y.T. 200) u Yoga Alliance.
Pohyb a sport jsou nedílnou součástí mého života už od čtyř let, kdy jsem vkročila do tělocvičny jako moderní gymnastka. V roce 2009 jsem se poprvé setkala s indickým učitelem jógy Ashwani Bhanotem, jehož hluboce lidský a zároveň velmi tradiční a po generace v rámci rodiny předávaný přístup k výuce jógy mě zcela nadchnul. Pomohl mi pevně zakotvit jógu do mého každodenního bytí.
Po několika letech vlastní jógové praxe jsem uposlechla Ashwaniho přání a sama jsem se stala lektorkou jógy. Velmi by mě těšilo, pokud by i moji klienti začali považovat jógovou praxi za nenahraditelnou a nesmírně obohacující součást života. Přeji si, aby s mou podporou lépe porozuměli svému tělu, díky tomu i sami sobě, a aby jóga měnila v pozitivním smyslu slova nejen jejich tělesnou schránku, ale i život a způsob, jakým ho prožívají.